Archiwum » Kminek Blog

Ostatnimi czasy wiele osób narzekało, że WordPress ze stosunkowo prostego i zgrabnego skryptu blogowego wraz z kolejnymi wersjami staje się coraz cięższy, bardziej skomplikowany i przepełniony nie zawsze potrzebnymi funkcjami. Oficjalne pluginy (ang. canonical plugins) mają być odpowiedzią na powyższe bolączki i wyznaczać ważny kierunek rozwoju tej platformy.

Tagi:

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem jakiegoś ThinkPada od Lenovo z Windows XP na pokładzie (bo Vista to oczywiście szajs) ten krótki wpis z pewnością Ci się przyda. Problem z kolorami trapił mnie od dawna i dopiero ostatnio udało mi się go rozwiązać. Wiadomo, że matryce LCD w laptopach są dużo gorsze od tych stacjonarnych ale okazuje się, że dzięki odpowiednim ustawieniom kolorów można wycisnąć z nich lepszą jakość obrazu.

Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma – chciało by się rzec po przeczytaniu artykułu w Pulsie Biznesu o grupie poznańskich prawników ze stowarzyszenia Lexus, którzy wzięli pod lupę niezgodne z prawem zapisy w umowach i regulaminach usług popularnych usługodawców, także tych z branży internetowej (np. Home.pl).

Na pierwszy rzut oka nie zmieniło się wiele – ale to tylko pozory. Relacja z migracji serwisu do najnowszej wersji WordPressa i opis zmian, które zaszły.

Twórcy WordPressa nie próżnują, zwłaszcza w sferze interfejsu użytkownika sekcji administracyjnej.

Przyszła wiosna i a wraz z nią naprawdę fantastyczna wiadomość dla wszystkich, którzy zaglądają na kminek.pl.

Tagi:
Strona: 1 z 2