Archiwum » Znalezione w Sieci

Niebanalna pod względem layoutu, funkcjonalności i zgromadzonych zasobów strona z tapetami. Warto nadmienić, że serwis w całości został zaprogramowany przez polskiego programistę. Świetna robota!

Niedawno pisałem o technologii Web Fonts i jej wsparciu w coraz większej liczbie przeglądarek. Drażliwe kwestie licencji używanych w ten sposób fontów ma rozwiązywać projekt Typekit – zbudowany na wzór iTunes sklep, w którym zamiast muzyki każdy za przystępną cenę będzie mógł kupić czcionkę na swoją stronę. To będzie bomba w dziedzinie typografii w Internecie.

Ciekawy komentarz na forum Onet.pl dotyczący realiów pracy programisty, z którym trudno się w jakimś stopniu nie zgodzić.

Tagi:

Nie może być tolerancji dla takiego żerowania na pracy i talencie innych. I ten osobnik ma jeszcze czelność nazywać siebie web-designerem. Niech Google się o nim dowie! Na pohybel!

Piotr Konieczny napisał arcyciekawy tekst o „urokach” mechanizmu ciasteczek oferowanego przez technologię Flash. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto ma na uwadze prywatność i anonimowość w Sieci.

Dropbox to serwis, w którym każdy założyć może sobie swój własny internetowy twardy dysk (za darmo oferowana jest pojemność 2GB). Dysk (a bardziej precyzyjnie specjalny folder) podpinany jest w systemie operacyjnym za pomocą specjalnej aplikacji klienckiej (dostępnej na platformy Windows, Mac i Linux).

Tagi:
Strona: 1 z 2