GoldenLine po cichu sprzeda Twój wizerunek reklamodawcy

Wybitni specjaliści od marketingu znowu w ataku! Tym razem z portalu GoldenLine. Dla niezorientowanych – GL to społecznościówka skierowana do białych kołnierzyków – zwłaszcza tych co to chwalą się gdzie pracują i tych, co na profilu sprawiają wrażenie, że gdzieś pracują, podczas gdy w rzeczywistości szukają pracy :P

Otóż panowie z GL w poszukiwaniu nowych sposobów na spieniężenie ruchu w serwisie wymyślili sobie cool-ową (wg. ich marketingowców zapewne) formę reklamową. Jak donosi użytkownik tego wykopu, w serwisie pojawia się banner reklamujący Coca-Colę, na którym pojawiają się zdjęcia użytkowników portalu zaciągane z profili(sic!).

Nie wiem według jakiego kryterium pobierane są zdjęcia i szczerze mówiąc jest to w tej sprawie najmniej istotne. Takie działanie jest drastycznym naruszeniem zasad prywatności. A co jeśli nie lubię Coca-Coli i wolę Pepsi? A co jeśli w ogóle nie piję ani Pepsi ani Coca-Coli? Dlaczego swoją twarzą mam firmować ten niezdrowy shit?

Nie wiem co na ten temat mówi regulamin GL bo szczerze mówiąc mam ciekawsze zajęcia niż czytanie regulaminów. Zresztą – regulaminy internetowych serwisów mają to do siebie, że mogą zmieniać się kilka razy w ciągu dnia, aby minimalizować skutki ewentualnej obsuwy. Ale w polityce prywatności na GL jest wyraźnie napisane (1 zdanie):

Przykładamy ogromną wagę do kwestii prywatności Użytkowników GoldenLine.pl

No wiec jak to jest z tą prywatnością panowie?

Na forum GL pojawiło się oficjalne oświadczenie przedstawiciela GL w tej sprawie.

Czytaj więcej:
Kminek Blog
Tagi:
,
 1. Cześć,

  widziałem reklamę, pojawiająs się tylko zdjęcia osób, które masz zapisane jako Twoi znajomi, nie sądzę, żeby było to jakieś wielkie przegięcie.

 2. kkas 2

  Hmmm, a gdyby zamiast reklamy Coli byłaby to reklama gumek? Myślę, że np. gorliwi katolicy mieliby coś przeciwko, by ich twarz pojawiała się w takim kontekście…

 3. Bartek 3

  ta reklama to jedna z najgorszych jakie widzialem na GL. Nie wiem kto ja wymyslil i za jakie pieniadze ale wkurza niemilosiernie do tego jest po prostu beznadziejna.

 4. Monika 4

  Witam,
  Dla zainteresowanych proszę o przyłączenie się do tematu na golden line. Zbojkotujmy te bezprawie

  http://www.goldenline.pl/forum/reklama-marketing-marka/788922/s/3#15385600

Dodaj komentarz * pola obowiązkowe

 
 

Dozwolone tagi HTML: <strong> <em> <a href="" title=""> <code> <pre lang=""> <blockquote cite="">

Komentarze są moderowane. Mile widziane wpisy wnoszące nowe, ciekawe informacje do omawianego tematu
lub sygnalizujące ewentualne błędy merytoryczne. Wszelkie przejawy spamu lub nieetycznego zachowania bedą
karane blokadą adresu IP/domeny.