kminek.pl

GoldenLine po cichu sprzeda Twój wizerunek reklamodawcy

4 Mar, 2009  |  Kminek Blog

Wybitni specjaliści od marketingu znowu w ataku! Tym razem z portalu [1] GoldenLine. Dla niezorientowanych – GL to społecznościówka skierowana do białych kołnierzyków – zwłaszcza tych co to chwalą się gdzie pracują i tych, co na profilu sprawiają wrażenie, że gdzieś pracują, podczas gdy w rzeczywistości szukają pracy :P

Otóż panowie z GL w poszukiwaniu nowych sposobów na spieniężenie ruchu w serwisie wymyślili sobie cool-ową (wg. ich marketingowców zapewne) formę reklamową. Jak donosi użytkownik [2] tego wykopu, w serwisie pojawia się banner reklamujący Coca-Colę, na którym pojawiają się zdjęcia użytkowników portalu zaciągane z profili(sic!).

Nie wiem według jakiego kryterium pobierane są zdjęcia i szczerze mówiąc jest to w tej sprawie najmniej istotne. Takie działanie jest drastycznym naruszeniem zasad prywatności. A co jeśli nie lubię Coca-Coli i wolę Pepsi? A co jeśli w ogóle nie piję ani Pepsi ani Coca-Coli? Dlaczego swoją twarzą mam firmować ten niezdrowy shit?

Nie wiem co na ten temat mówi regulamin GL bo szczerze mówiąc mam ciekawsze zajęcia niż czytanie regulaminów. Zresztą – regulaminy internetowych serwisów mają to do siebie, że mogą zmieniać się kilka razy w ciągu dnia, aby minimalizować skutki ewentualnej obsuwy. Ale w polityce prywatności na GL jest wyraźnie napisane (1 zdanie):

Przykładamy ogromną wagę do kwestii prywatności Użytkowników GoldenLine.pl

No wiec jak to jest z tą prywatnością panowie?

Na forum GL pojawiło się [3] oficjalne oświadczenie przedstawiciela GL w tej sprawie.

-----

Wydrukowano z: https://www.kminek.pl/goldenline-po-cichu-sprzeda-twoj-wizerunek-reklamodawcy/

Lista adresów URL występujących w tekście:

© 2007-2021 kminek.pl