kminek.pl

Jak pozbyć się Wykop-owej ramki? Grzegorz Wójcik

2 Feb, 2009  |  Artykuły, JavaScript

Niedawno w serwisie [1] Wiadomosci24.pl pojawił się dosyć kontrowersyjny artykuł na temat działalności polskich klonów [2] Digga czyli serwisów [3] Wykop.pl, Wyczaj.to czy Sfora.pl. Główną tezą artykułu jest oskarżenie wyżej wymienionych o pasożytnictwo na cudzych treściach poprzez otwieranie ich w tzw. ramce w ramach przeglądarki (ang. frameset) i nabijanie sobie w ten sposób oglądalności – kluczowej z punktu widzenia reklamodawców.

Nie wnikając głębiej w szczegóły tej dyskusji, poniżej prezentuję krótki kod JavaScript, który pozwala zabezpieczyć się przed otwieraniem naszej strony w jakiejkolwiek ramce – kod umieszczamy zaraz na początku w sekcji head:

  1. <script type="text/javascript">
  2. if (top != self) {
  3. top.location.href = location.href;
  4. }
  5. </script>

Każdy, kto choć trochę interesuje się standardami WWW, użytecznością czy SEO powie Wam, że ramki są złe i nie powinno się ich stosować. Dlatego fajnie by było, aby na Wykopie czy innych serwisach tego typu były domyślnie wyłączone i aktywowane tylko z woli użytkownika.

Pomysłowość ludzka nie zna granic. Jakiś „talent” zarejestrował domenę wirtualnyburdel.pl, pod którą podpiął stronę Sejmu w tzw. pływającej ramce (iframe). Jak podaje [4] tvn24.pl żartowniś może liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Oczywiście podany powyżej kod JavaScript zabezpiecza naszą stronę również przed osadzaniem w ramce typu iframe.

-----

Wydrukowano z: https://www.kminek.pl/jak-pozbyc-sie-wykop-owej-ramki/

Lista adresów URL występujących w tekście:

© 2007-2020 kminek.pl